KONE UltraRope™

Asansör ve yürüyen merdiven sanayisinde yenilikçi bir lider olan KONE bugün, sanayi limitlerini kırmak için tasarlanan ve şu anda uygulanması mümkün olan mesafesinin 2 katı olan 1 kilometrelik yolculuk yüksekliğine olanak sağlayan yeni çok katlı asansör teknolojisini açıkladı. KONE UltraRope™, klasik çelik halatın dezavantajlarını ortadan kaldıran ve çok katlı bina tasarımında çok sayıda olanaklar açan tamamen yeni bir kaldırma teknolojisidir.

KONE NanoSpace™

Asansörlere yönelik bir tam değiştirme çözümü olan KONE NanoSpace™ eski bir asansörün sektör ortalaması olan 6 haftaya kıyasla 2 hafta gibi son derece kısa bir süre içerisinde tamamen değiştirilmesine imkan tanıyor ve çok katlı bina sakinlerinin konforunu büyük oranda geliştiriyor.  En son teknoloji, optimize edilmiş montaj ve geliştirilmiş planlama prosesinin mümkün kıldığı bu imkanların yanı sıra, KONE NanoSpace™ arttırılmış alan etkinliği, sınıfının en iyi asansör konforu ve mükemmel eko-verimlilik de sunuyor.

Kingdom Tower

Suudi Arabistan’da dünyanın en yüksek binasının asansörleri ile yürüyen merdivenleri KONE tarafından tesis ediliyor.

Dünyanın en yüksek kulesi olan Kingdom Tower ile Kingdom City’nin sahibi ve geliştiricisi olan Jeddah Economic Co. ve Kingdom Holding Co. şirketinin Başkanı Al Waleed Bin Talal Al Saud, Kingdom Tower için dünyanın en hızlı ve en yüksek iki katlı asansörlerin tedarikçisi olarak KONE’yi seçti. Suudi Bin Laden Group tarafından inşa edilen Kingdom Tower’ın 2018 yılında tamamlandığında 1 kilometreden daha fazla bir yüksekliğe ulaşması bekleniyor.

A sınıfı enerji verimliliği

KONE, çok satılan asansörleri için, ISO 25745-2 standardının son tasarısına uygun olarak A sınıfı enerji verimliliği onayı alan ilk şirket oldu. Ölçümler müşteri referans noktalarında gerçekleştirildi ve onaylar harici bir üçüncü tarafça verildi. ISO 25745-2 standardı, asansörlerin enerji hesaplaması ve sınıflandırmasına yönelik olarak 2015 yılı başlarında yayınlanacak yeni bir küresel standart olacak. Standart, zaman içerisinde ulusal ve bölgesel standart ve kuralların yerini alacak. A sınıfı, yeni standarda göre verilebilecek en yüksek sınıf derecesi olma özelliğini taşıyor.

30mA bilgilendirme

Asansör sektöründe, Dünya’da en önemli referans kaynağı olan ve asansörlerin yapım ve montajı ile ilgili güvenlik kurallarını tanımlayan ilgili EN81-1:1998+A3:2009 ve EN 81-2:1998+A3:2009 standartlarının yerini alan “EN 81-20 İnsan ve Yük taşımak için – Yapım ve montaj ile ilgili güvenlik kuralları – Bölüm 20: İnsan ve Yük+İnsan asansörleri ’’ standardı, Türkiye’de 30.10.2014 tarihinde DIN EN 81-20 olarak yayımlanmış ve yürürlüğe girmiştir. Asansörlerimizin tamamı yayımlanan standart ve yönetmeliklere uygun olarak üretilmekte ve montajlanmakta olup, bu hususlar sertifikalar ve test evrakları ile sabittir.

Daha fazlası »

KONE Türkiye

KONE asansör, yürüyen merdivenler ve yollar için yaratıcı ve eko-etkin çözümler sunmaktadır. Tasarımdan başlayarak, imalat ve montaj aşamasına, montajdan bakim ve modernizasyon aşamasına kadar her adımda müşterilerine destek vermektedir.

KONE ile iletişim

Genel İletişim Numarası:
444 56 63

24 Saat Kesintisiz Arıza İhbar Hattı:
444 26 90

(Alan kodu çevirmeden lütfen arıza ihbarlarınızı her zaman ve sadece bu numaraya bildiriniz

Şikayet ve önerileriniz için:
merve.yildirim@kone.com

KONE Referansları

Mall of İstanbul

İstanbul Avrupa Yakası İkitelli'de TEM yolu üzerinde bulunan ve karma konseptli bir proje olan Torunlar GYO Mall of İstanbul'da toplam 1.081 konut yer alıyor.

Maslak 1453

İstanbul Avrupa yakasının en gözde yaşam yerlerinden olan Maslak’ta inşa edilen Ağaoğlu Maslak 1453 Projesi ormanın büyüsü ile beraber yaşama ve aynı anda büyük şehrin hizmetlerinden maksimum yararlanma imkanı sunuyor. Projede KONE 265 asansör, 72 Yürüyen Merdiven ve 4 yürüyen Yol tesis ediyor.

Ankara Metro

Açılım İnşaat + Comsa S.A. ortak girişimi tarafından gerçekleştirilen, M2 Kızılay-Çayyolu ve yeni M3 Batıkent-Sincan/Törekent metro hatlarında asansör, yürüyen merdiven ve yollar KONE Asansör tarafinca tesis edildi. Günde ortalama 1.200.000 kişi taşıyan hatlarda, 64 KONE Monospace asansör ile 112 yürüyen merdiven ve yol kullanılıyor.

Vodafone Arena

Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile Vodafone Türkiye arasında imzalanan sponsorluk kapsamında inşası başlayan yeni spor ve eğlence kompleksinde asansörler ve yürüyen merdivenler KONE tarafından tesis ediliyor. Yaklaşık 42.000 kişlik kapasiteli olacak Vodafone Arena'da KONE 14 adet asansör ve 8 adet Yürüyen merdiven tesis ediyor.