KONE'den Yeşil Çevre & Sürdürülebilir Binalar

img_sustain-trusted-partner_668x376

YEŞİL BİNA GELİŞTİRMEK İÇİN GÜVENİLİR BİR ORTAK

Yeşil bina kredileri ve bina değerini artıran sertifikalar elde etmenize yardımcı olacak çözümler ve uzmanlık sunuyoruz.

ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE SINIFININ EN İYİSİ

Tasarım ve inşaattan bakım ve modernizasyona kadar bina yaşam döngüsünün her aşamasında enerji verimliliği hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluyoruz.

img_green-building-iso_668x376

ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE SINIFININ EN İYİSİ

A sınıfı asansörler ve A+++ yürüyen merdivenler için en geniş ISO 25745 enerji verimliliği derecesine sahibiz.

img_sustainability-savings_668x376

%70'E VARAN ENERJİ TASARRUFU

Asansörlerinizi modernize etmek, %70'e kadar enerji tasarrufu sağlarken, yürüyen merdiveninizi %50'ye kadar modernize edebilir. Modernizasyon çözümlerimiz, LED lambaların yenilenmesinden, enerji geri kazanım teknolojisine sahip tamamen yeni bir asansörün kurulumuna kadar uzanmaktadır.

img_sustainability-energy_668x376

%90'DAN FAZLA ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Ürünlerimizin ve hizmetlerimizin enerji verimliliğini artırmak için sürekli çalışıyoruz. Mevcut makine dairesiz asansörümüz, 90'lı yıllardaki asansörlerimizden %90 daha fazla verimlidir.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ LİDERİ

ENERJİ VERİMLİLİĞİ LİDERİ

KONE, uluslararası ISO 24745 standardı aracılığıyla A sınıfı enerji verimliliği sertifikası alan ilk asansör ve yürüyen merdiven şirketi oldu. Rejeneratif tahrik, yedek çözümler ve devrim niteliğindeki KONE UltraRope® dahil asansör enerji verimliliği teknolojisine öncülük ettik. KONE UltraRope®, 500 metrelik bir asansör yolculuğunun enerji tüketimini %15'e kadar azaltabilir. Yürüyen merdiven enerji tüketimini %16'ya kadar azaltabilen ve yağ tüketimini önemli ölçüde azaltan, sürdürülebilirliği artıran ve toplam sahip olma maliyetini azaltan TransVario sürücüsü gibi sürdürülebilir yürüyen merdiven teknolojisine öncülük ettik.

Yürüyen merdiven ve asansör enerji verimliliği çözümleri

Çevresel olarak sürdürülebilir binalar için enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmaya kararlıyız. LED ışıkların güçlendirilmesinden enerji geri kazanım teknolojisine sahip tamamen yeni bir asansöre kadar tüm binalar için sürdürülebilir çözümler sunuyoruz.

img_sustainability-hoisting_668x376

VERİMLİ TAŞIMA SİSTEMLERİ

Geleneksel çekişli asansörlere göre %50-70 daha fazla verimlilik için KONE EcoDisc kaldırma makinelerine geçin.

img_sustainability-regeneration_668x376

ENERJİ REJENERASYONU

Günlük asansör kullanımından enerjiyi geri kazanarak %35'e varan enerji tasarrufundan yararlanın.

img_sustainability-led_668x376

ENERJİ TASARRUFLU LED AYDINLATMA

LED ve eko-verimli floresan aydınlatma ile enerji tüketimini %80'e kadar azaltın.

img_sustainability-operation_668x376

ENERJİ TASARRUFLU STANDBY ÇÖZÜMLERİ


Kullanılmadığı zamanlarda ekipmanınızı kapatarak yürüyen merdiven ve asansör enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarıyoruz.

img_sustainability-escalators_668x376

Yürüyen merdivenler için yüksek verimli tahrik sistemleri

Yüksek verimli motorlar, tam hızda enerji tüketimini en aza indirir ve özel bir KONE tasarımı TransVario sürücüsü, enerji tüketimini ve yağ kullanımını daha da azaltabilir.

img_sustainability-step-chain_668x376

Yağlama gerektirmeyen yürüyen merdiven basamak zinciri

Yağlama gerektirmeyen kademeli zincir, yağ olmadığı anlamına gelir. Bu, daha temiz bir yürüyen merdiven ve çevre, daha az yangın riski, daha basit temizlik ve daha kolay bakım anlamına gelir.

Döngüsel ekonomi

Çözümlerimizde ve operasyonlarımızda kullanılan malzemeleri, enerjiyi ve diğer kaynakları azaltmaya odaklanıyoruz. Şu anda ürünlerimizde kullanılan metallerin %90'ı geri dönüştürülebilir. KONE, müşterilerine 25 yılı aşkın bir ömre sahip güvenilir ve enerji verimli ekipman sağlayarak, değerli kaynakları mümkün olduğu kadar uzun süre kullanımda tutarak sürdürülebilir binaları desteklemede önemli bir rol oynamaktadır.

Sıfıra ulaşmak

Emisyonları azaltmak ve gelecek nesiller için sürdürülebilir şehirler oluşturmaya odaklanmak için birlikte çalışmamız her zamankinden daha fazla hayati önem taşıyor. KONE, sera gazı (GHG) emisyonlarında önemli bir azalma için bilime dayalı hedefler belirlemiştir ve 2030 yılına kadar karbon nötr operasyonlara sahip olmayı taahhüt etmiştir. 2030 yılına kadar alınan siparişlerde ve kendi operasyonlarımızdan kaynaklanan emisyonları %50 oranında azaltmayı taahhüt ettik.

img_sustainability-maintenance_668x376

Karbon nötr bakım

KONE, daha çevreci ekipman bakımına yönelik somut adımlar atmaya kararlıdır. Bu nedenle, düşük emisyonlu bir servis aracı filosuna doğru ilerliyoruz ve planlanmamış bakım ziyaretlerini azaltmak için önceden tespit ile bakım hizmetlerini kullanıyoruz. KONE DX asansörleri için, doğrulanmış bir karbon dengeleme programı aracılığıyla doğrudan ve dolaylı bakım faaliyetlerinden kaynaklanan kalan emisyonları da telafi ediyoruz.

Sürdürülebilirlik Raporumuzdan daha fazla bilgi alın (İngilizce)

İletişime geçin

Size nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha detaylı bilgi vermek için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Ekiplerimizden biri en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Sample form


+90


My query is about *|Installing new equipment in a new building|Installing new equipment in an existing building|Repairing or upgrading existing equipment|Maintenance|Other
Equipment/service type *|Elevators|Autowalks|Escalators|Advanced People Flow solutions|People Flow planning|Other

Bu formu göndererek kişisel bilgilerinizin toplanmasını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik politikamızı inceleyiniz.


WELCOME TO KONE!

Are you interested in KONE as a corporate business or a career opportunity?

Corporate site

Would you like to find out more about the solutions available in your area, including the local contact information, on your respective KONE website?

Your suggested website is

United States

Go to your suggested website