WELCOME TO KONE!

Are you interested in KONE as a corporate business or a career opportunity?

Corporate site

Would you like to find out more about the solutions available in your area, including the local contact information, on your respective KONE website?

Your suggested website is

United States

Go to your suggested website

Back to top

Çevre ile ilgili başarılarımız

CDP'NİN GLOBAL A LİSTESİ

CDP'nin Global A listesinde mümkün olan en iyi 100 A puanı

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

ISO 25745'e göre asansör sistemleri için en iyi A sınıfı enerji verimliliğine ulaşan ilk şirket

ENERJİ KULLANIMI

2008 ile 2015 yılları arasında enerji kullanımı ile ilgili karbon ayak izimizi alınan siparişlere göre %60'ın üzerinde azalttık.

Yaklaşımımız

KONE için çevre sorumluluğu, müşterilerimize yenilikçi ve eko-verimli çözümler sunulması ve faaliyetlerimizin çevre üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılmasının bir kombinasyonudur.

KONE'NİN ÇEVRE MÜKEMMELLİĞİ PROGRAMI

Çevre Mükemmellik programımız, geliştirme ortamının sürekli olarak akıllı çevreci şehirler, düşük karbon emisyonlu toplumlar ve net sıfır enerjili binalara çevreci bir şekilde dönüştürülmesini desteklemektedir.

DAHA ÇEVRECİ BİNALARA YÖNELİK ÇÖZÜMLER

KONE'nin enerji tüketimi açısından 90'lı yıllarda üretilen KONE asansörlerine kıyasla %90 oranında daha verimli olan güncel çok satılan asansörlerimizin yanı sıra diğer enerji tasarrufu sağlayan çözümlerimiz, eko-verimlilikte bizleri öncü konumuna getirmektedir.

ÇEVRESEL ETKİLERİMİZİ AZALTIYORUZ

Özellikle operasyonel karbon ayak izimizin yanı sıra enerji, malzeme ve su tüketimi açısından sahip olduğumuz verimlilikle ilişkili olarak, faaliyetlerimizin çevre üzerindeki olumsuz etkilerini daha da azaltmayı hedefliyoruz.

ÇEVRECİ BİNA DİZAYNINI DESTEKLİYORUZ

Ürünlerimizin enerji kullanımını hesaplıyor ve yeşil binaların inşa edilmesini sağlıyoruz. KONE ürünlerinin çevre üzerindeki etkilerini yayınlıyor ve global enerji yönetimi standartlarının geliştirilmesine katkıda bulunuyoruz.

EKO-VERİMLİ MONTAJ İŞLEMLERİ

Yeni ekipmanların montajını yaparken çevreyi göz önünde bulunduruyoruz. İyi planlanmış ve etkin montaj prosesimiz montaj çalışmalarının çevre üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmekte ve kullandığımız sistemler kimyasal madde kullanımımızın azaltılmasını ve atıkların sahada etkin bir şekilde işlenmesini temin etmektedir.

ETKİN BAKIM PROSESLERİ

Akıllı teknolojiler ve çevreci bir araç filosu kullanarak emisyonları azaltıyor ve verimliliği en üst düzeye çıkarıyoruz. Uzaktan izleme çözümlerimiz, teknisyenlerin gereksiz yere çağrılmasının önüne geçmektedir. Araçlarımızda optimize edilmiş parça stokları bulundurarak, depolara gereksiz yere gidilmesini ve bu sayede emisyonların daha da azaltılmasını sağlıyoruz.

MODERNİZASYON VASITASIYLA EKO-VERİMLİLİK

Mümkün olan en düşük çevresel etkiyle en büyük farkı yaratmak için çeşitli çözümler uyguluyoruz. Modernizasyon çözümlerimiz eski lambaların LED lambalarla değiştirilmesinden, yeniden enerji üretim teknolojisine sahip tamamen yeni asansörlere kadar geniş bir yelpazeye yayılmaktadır.

KARBON AYAK İZİMİZİ AZALTIYORUZ

KONE faaliyetlerinin karbon ayak izini 2008 yılından bu yana ölçmektedir. 2008 ile 2015 yılları arasında Kapsam 1 ve 2 karbon ayak izimizi alınan siparişlere göre %60 oranında azaltmayı başardık (hesaplamalar Kapsam 1 doğrudan enerji ve soğutma gazlarının yanı sıra Kapsam 2 dolaylı elektrik ve bölgesel ısıtmayı içermektedir).

EN BÜYÜK EMİSYON KAYNAĞI: LOJİSTİK FAALİYETLERİ

Lojistik faaliyetleri 2015 yılında 148 ktCO2e (2014: 138) ile KONE'nin mutlak karbon ayak izindeki sera gazı emisyonlarının ana kaynağını teşkil ediyordu . KONE yalnızca eko-verimliliği dikkate alan dağıtım modelleri kullanmaktadır ve alternatif nakliye yöntemlerinin dikkatli bir şekilde analiz edilmesinin yanı sıra rota ve yükleme optimizasyonu yoluyla nakliye faaliyetlerimizin olumsuz etkilerini azaltmaya özel dikkat göstermektedir.

ARAÇ FİLOSU

KONE'nin 2015 yılında faaliyetlerinden ortaya çıkan sera gazı emisyonlarının %29'u global araç filomuzdan kaynaklanıyordu. Bu rakam araç filomuzu sera gazı emisyonları açısından ikinci en büyük kaynak haline getirmektedir. Araç filomuzun karbon ayak izini azaltmak için, örneğin yakıt verimliliğine dikkat ederek, elektrikli araçlar kullanarak ve sürücü performansını izleyerek sürekli olarak yeni ve yenilikçi yollar araştırıyoruz.

TESİSLERDE ENERJİ TASARRUFU

KONE tüm dünyada ofislerle birlikte montaj ve servis merkezleri de dahil 1,000'den fazla tesise sahiptir. Global Tesis Politikamız, amaca uygun tesisler ve eko-verimli faaliyetlerin geliştirilmesini hedeflemektedir. Hedefimiz, tesislerimizle ilişkili karbon ayak izini azaltmak ve sürekli olarak, diğer birçoklarının yanı sıra, alan verimliliğini daha da geliştirmenin, enerji kullanımını daha fazla optimize etmenin, çevre dostu elektrik kullanımını daha da arttırmanın, atıkları daha fazla azaltmanın ve geri dönüşümü daha fazla geliştirmenin yollarını arıyoruz.

Sürdürülebilirlik Raporumuzdan daha fazla bilgi edinin (İngilizce)