ASANSÖRLERİ TEST ETMEK

Yüksek yapılara yönelik asansör teknolojilerinin geleceğinde her ne olursa olsun, KONE bunları test etmek için yeterli tesis ve imkanlara sahip bir şirket konumunda. KONE’nin Kunshan Test Kulesi, asansörleri daha iyi, daha akıllı ve daha hızlı hale getirmek için test etmek gibi tek bir amaca yönelik olarak inşa edilmiş bir yapı olarak karşımıza çıkıyor

Yüksek yapılara yönelik teknolojilerin Silikon Vadisine hoş geldiniz! Çin’in Kunshan şehrinde bulunan KONE Park üretim ve Ar-Ge merkezi, çok yüksek yapılara yönelik en son yeniliklerin titiz testlere tabi tutulduğu bir yapı konumunda.

Bu merkezin tam ortasında açılışı yeni gerçekleştirilen ve 235 metre yükseğe uzanan 36 katlı Kunshan Test Kulesi bulunuyor. Kule tam anlamıyla benzersiz bir gökdelen: İçinde hiçbir ofis, daire veya ticari alanın bulunmadığı yapı, sadece devasa bir makine dairesinden ve tam 12 asansör kuyusundan oluşuyor. Bu kuyuların içinde bulunan şeyler ise her ay değişiyor.

“Kulenin tamamı temel olarak teknik anlamda bir bukalemun. Test kuyularındaki asansörler sürekli olarak yeniden konfigüre ediliyor. Her ay bu asansörleri söküp yenilerini veya en azından yeni bileşenleri monte ediyoruz,” diyor KONE Technology Güvenilirlik ve Kalite Direktörü Antti Hoppania.

TEKNİK BUKALEMUN

Sabit kalan birkaç sistem arasında ziyaretçileri zemin seviyesinden en yüksek noktadaki gökyüzü lobisi ve teşhir salonuna taşıyan ve 10 m/sn gibi süper hıza ulaşan iki katlı asansör bulunuyor. Bu asansör dünyanın ilk KONE UltraRope™ süper hafif halat teknolojisine sahip iki katlı asansörü olma özelliğine sahip.

Diğer bir sabit bir sistem de, 36. kata kadar mesafenin tamamını kat edebilen ve yalnızca Ar-Ge faaliyetleri için ayrılmış bir endüstriyel asansör. Kulede aynı zamanda KONE’nin müşterilerinin son yenilikleri çalışırken görmelerine imkan sağlamaya yönelik benzersiz bir bölüm de bulunuyor.

Test kulesinin mevcut Ar-Ge ve üretim parkının tam ortasında bulunması, KONE’nin çevikliğini büyük oranda arttıracak. “Daha fazla kapasiteye ve daha fazla güce ve hıza sahip olduğumuzdan, yeni ürünleri piyasaya her zamankinden daha hızlı sunabileceğiz,” diyor Hoppania.

Kunshan Test Kulesi, KONE’nin Finlandiya’da Tytyri şehrinde bulunan yüksek test laboratuarının ‘Asyalı İkizi’ konumunda.

Hoppania konuyla ilgili olarak ayrıca şunları söylüyor: “Yüksek yapı teknolojilerinin test edilmesine yönelik faaliyetlerimizi desteklemek için ilave kapasite ve kabiliyetlere ihtiyacımız vardı. Daha önce Finlandiya’daki birimimizin yanı sıra Kunshan’daki küçük test kulelerine bağımlıydık. Ancak bu tesislerin yükseklikleri bununla karşılaştırılamaz bile.”

AR-GE’DE YENİ ZİRVELER

KONE’nin Finlandiya ve Çin’deki iki araştırma birimini bir araya getirdiğinden merkezin coğrafi konumu ideal. “Artık Asyalı müşterilerimize daha yakınız ve ayrıca hem doğu hem de batı yarımkürede birbirine bağlı birimler olarak çalışan iki ekibe sahibiz,” diye sözlerine ekliyor Hoppania.

“KONE hem orta yükseklikte hem de çok yüksek yapı piyasasında teknolojik gelişimi sağlayan önemli bir oyuncudur. Yalnızca Ar-Ge faaliyetlerine ayrılmış bu yeni simge yapı, asansör teknolojisini gerçekten yeni zirvelere taşımaya yönelik bağlılığımızın görsel olarak güçlü bir sembolüdür.”
SUMMARY
FAST FACTSKONE Solutions
 • KONE Kunshan Test Tower
 • Completed: 2015
 • Height: 235.6 m
 • Floors: 36
 • Maximum elevator speed: 15 m/s
 • Architect: Suzhou Industrial Park Design & Research Institute Co., Ltd
 • Building owner: KONE
 • Developer: KONE
 • Contractor: JiangSu Wannianda Construction Group Co., Ltd
 • KONE DoubleDeck elevators
 • KONE UltraRope™ technology
 • KONE service elevator for R&D activities
 • A variety of new KONE solutions will be tested in the reconfigurable elevator shafts

Bu sayfayı paylaşın

WELCOME TO KONE!

Are you interested in KONE as a corporate business or a career opportunity?

Corporate site

Would you like to find out more about the solutions available in your area, including the local contact information, on your respective KONE website?

Your suggested website is

United States

Go to your suggested website