KONE ve BREEAM

Uzmanlığımız ve çözümlerimiz, BREEAM yeşil bina sertifikası almanıza yardımcı olabilir.

KONE ve BREEAM ile yeni nesil yeşil bina

BREEAM (Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu), Bina Araştırma Kuruluşu (BRE) tarafından geliştirilen, uluslararası kabul görmüş bir yeşil bina derecelendirme sistemidir.

BREEAM; planlama, tasarım, inşaat, işletme veya yenileme sırasında sürdürülebilirlik performansını göstererek bina geliştiricilerinin, sahiplerinin ve operatörlerinin riski yönetmelerine ve azaltmalarına yardımcı olur.

KONE, BREEAM Uluslararası NC 2016 kredilerine ulaşmanız için aşağıdaki şekillerde sizi destekler:

  • Trafik modellerinin ve çözümlerimizin operasyonel ömürleri boyunca enerji tüketimleri ve potansiyel karbon ayak izi azaltımlarının derinlemesine analizi ile sahada enerji tüketimini ve karbon ayak izi oluşumunu azaltmaya yardımcı olur
  • BREEAM ön koşullarını karşılamanıza yardımcı olarak ve BREEAM kredilerine ulaşmanıza katkıda bulunan çözümler sunar

Ayrıca sizi diğer BREEAM şemaları ve sürümleriyle de destekliyoruz.

ENE06: Enerji tasarruflu taşıma sistemleri – BİR KREDİ

Tüm değerlendirme kriterleri yerine getirildiğinde bir kredi kazanılır

GEREKLİLİKLERKONE NASIL YARDIMCI OLABİLİR?
Asansörler, yürüyen merdivenler ve yürüyen yolların optimum sayısını ve boyutunu belirlemek üzere bina için insan akışı analizi yürütünKONE, insan akışı uzmanlığını ve araçlarını kullanarak amaca özel bir trafik analiz raporu sağlayabilir
Tasarlanan asansörler, yürüyen merdivenler ve yürüyen yolların enerji tüketimini ISO 25745 standardı doğrultusunda tasarlanan çözümü aynı amaçlı başka bir sistemle karşılaştırarak hesaplayınKONE, ISO 25745 metodolojisi doğrultusunda enerji verimliliği hesaplamaları yapabilir.
Tahrikleri desteklemek için kullanılan ek yedek enerjiden daha büyük bir enerji tasarrufu sağladığı durumlarda rejeneratif tahrik sistemi kullanmayı düşününKONE, rejeneratif tahrik sisteminin sağladığı potansiyel enerji tasarrufunun kanıtını sunabilir
En düşük enerji tüketimini sağlayan asansörü belirleyinKONE, çözümleri için bir enerji verimliliği raporu sağlayabilir

ENE06: Enerji tasarruflu taşıma sistemleri – İKİ KREDİ

İlk kredi kazanıldıktan sonra, enerji tasarruflu özelliklere yönelik ilave kriterlerin tümü yerine getirilerek iki kredi daha kazanılabilir

ASANSÖRLER

GEREKLİLİKLERKONE NASIL YARDIMCI OLABİLİR?
• Asansörlerde kabin aydınlatması, kullanıcı ekranları ve havalandırma fanları vb. için standby çözümleri uygulayın
• Devre watt'ı başına >55 lamba lümeni kadar ortalama lamba verimliliği (kabindeki tüm tesisatlarda) sağlayan kabin aydınlatması ve ekran aydınlatması uygulayın
• Değişken hız, değişken voltaj ve değişken frekanslı bir tahrik sistemi uygulayın
• Rejeneratif tahrik sistemi uygulayın
KONE, aşağıdakiler için teknik bilgi verebilir:
• Standby çözümleri
• Kabin aydınlatması lamba verimliliği - hazırda bekleme modu
• Sürücü
• Rejeneratif tahrik sistemiyle enerji tasarrufu

YÜRÜYEN MERDİVENLER VE YÜRÜYEN YOLLAR

GEREKLİLİKLERKONE NASIL YARDIMCI OLABİLİR?
Her yürüyen merdiven veya yürüyen yol, aşağıdakilerden en az birine uyum gösterir:
• Değişken hızlı tahrik yoluyla motor gücünü yolcu talebine eşitleyen bir yük algılama cihazıyla donatılmış olması.
• Yürüyen merdivenin yolcu talebi olmadığında standby modunda çalışması için otomatik çalışmaya (otomatik yürüme) yönelik bir yolcu algılama cihazıyla donatılmış olması.
KONE yürüyen merdivenleri, yolcu talebi olmayan durumlar için otomatik standby modu dahil çeşitli çalışma modlarına sahiptir. Standby modu ekipmanın enerji tüketimini azaltır ve işletim ömrünü uzatır.

Enerji ve atmosfer

KREDİGEREKLİLİKLER
KONE NASIL YARDIMCI OLABİLİR?
HEA02İç hava kalitesiAsbest içeren malzemeler yasaktır. Sıralanan ürün türlerinin emisyon sınırları (formaldehit, uçucu organik bileşikler ve karsinojenler için), test ve ilave gereklilikleri karşılaması gerekir.KONE, asansör kabini için uyumlu kaplama malzemesi seçmelerinde müşterilere destek olabilir ve seçilen malzemelerin teknik gerekliliklere uyduğunu kanıtlayabilir
HEA06ErişilebilirlikEngelli veya hareketi kısıtlı kişiler dahil her türlü kullanıcın erişimini garanti altına alacak minimum kabin boyutlarını kullanın.KONE, erişilebilirlik gerekliliklerini yerine getiren bir asansör kabini teslim edebilir.
MAT01Yaşam döngüsü etkileriTüm yaşam döngüsü boyunca düşük çevresel etkiye sahip malzemeleri belirtin.KONE Çevresel Ürün Beyanları (EPD'ler), KONE çözümlerinin yaşam döngüsü boyunca çevresel performansı hakkında bilgi verir. Bazı çözümler için üçüncü taraf onay mevcuttur. ISO 14025 ve EN 15804 ile uyumlu KONE EPD'leri, yaşam döngüsü etkisi (LCA) kredileri elde etmek için kullanılabilir. KONE'nin LCA hesaplama aracı, BREEAM gerekliliklerine göre de doğrulanmıştır.
MAT03İlgili inşaat ürünleri tedarikiProjede kullanılan tüm kereste ve kereste esaslı ürünlerin hasadı ve ticareti yasal yollarla yapılır.KONE, asansör kabini için uyumlu ahşap esaslı kaplama malzemesi seçmelerinde müşterilere destek olabilir.
MAT05Dayanıklılık ve esneklik için tasarımAçıkta kalan bina ve peyzaj unsurlarının yeterince korunmasını sağlayarak yenileme sıklığını en aza indirin ve malzeme optimizasyonunu en üst düzeye çıkarın.KONE, asansör kabini için dayanıklılık ve esneklik gerekliliklerini karşılayan malzemeler sağlayabilir.
MAN04İşletmeye alma ve teslimKullanıcıların binalarının "yeşil özellikleri" ve bunlar arasında nasıl bağlantı kurulacağı konusunda bilinçli olduklarından emin olun.KONE, çözümleri için kullanıcı kılavuzları sağlayabilir.
WST01İnşaat atık yönetimiİyi tasarım ve yapım uygulamaları yoluyla atık oluşumunu azaltın ve atığın atık depolama sahasından uzaklaştırılmasını sağlayın.KONE, proje için belirlenen İnşaat Atığı Yönetimi planının gerekliliklerini yerine getirebilir. KONE, kurulum sahalarında atık işleme ve geri dönüşümü için bir dizi kılavuza da sahiptir.
INN01İnovasyonİnovasyon kategorisi, kredi kriterlerinin gereklilikleri kapsamında olmayan veya bunları aşan ve kabul görmesi gereken örnek performans ile yenilikçi ürünler ve süreçler açısından olanaklar sağlar.KONE, inovasyon kredileri almak isteyen müşterileri desteklemek için yenilikçi insan akışı çözümlerimiz konusunda uzmanlık ve dokümantasyon sağlayabilir.

İlgili konular

İletişime geçin

Size nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha detaylı bilgi vermek için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Ekiplerimizden biri en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Sample form


+90


My query is about *|Installing new equipment in a new building|Installing new equipment in an existing building|Repairing or upgrading existing equipment|Maintenance|Other
Equipment/service type *|Elevators|Autowalks|Escalators|Advanced People Flow solutions|People Flow planning|Other

Bu formu göndererek kişisel bilgilerinizin toplanmasını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik politikamızı inceleyiniz.


WELCOME TO KONE!

Are you interested in KONE as a corporate business or a career opportunity?

Corporate site

Would you like to find out more about the solutions available in your area, including the local contact information, on your respective KONE website?

Your suggested website is

United States

Go to your suggested website