KONE ve Singapur BCA GREEN MARK

Singapur BCA Green Mark, bir binanın çevresel etkisini ve performansını değerlendirmeye yönelik bir yeşil bina derecelendirme sistemidir.

Müşterilerin yeşil bina sertifikalarında başarılı olmalarına yardımcı oluyoruz

KONE'nin Singapur BCA Green Mark sertifikalı binalar için olan eko-etkin insan akışı çözümleri, iklim değişikliğiyle mücadeleye yardımcı olur ve yeni nesil yeşil binaların geliştirilmesine katkıda bulunur.

KONUT AMAÇLI BİNALAR (RB): 2016

Yeni özel ve kamu konut geliştirme projeleri için geçerlidir.

KAYNAK YÖNETİMİ

TEMA
GEREKLİLİKLERKONE NASIL YARDIMCI OLABİLİR?
Dikey
Taşıma
Verimliliği
Ön koşulTüm asansörler ve yürüyen merdivenler, AC değişken voltaj ve değişken frekanslı (VVVF) tahrik ve uyku modu özellikleriyle donatılacaktır (bu teknolojinin kullanılamadığı bina tipolojileri hariç).KONE asansörleri, tahrik motorunda değişken voltaj ve değişken frekans kontrolü özelliği bulunan tahrik kontrolörü ile donatılır. KONE, müşterinin talebi üzerine eko-etkin çözümler (ör. kabin ışığı ve kabin havalandırması tasarruf modu, standby modu) hakkında teknik kanıt sunabilir.
Aydınlatma
Verimliliği
KrediBir yandan uygun aydınlatma seviyesini korurken aydınlatma kullanımından kaynaklanan enerji tüketimini en aza indirmek için ortak alanlarda enerji tasarruflu aydınlatma kullanımını teşvik edin.KONE, binanın toplam enerji tüketimini azaltmak için yüksek verimli aydınlatma sağlayabilir. KONE, müşterinin talebi üzerine görsel ve teknik kanıt sunabilir.
Enerji tasarruflu uygulama, tasarım ve özelliklerKrediYenilikçi ve olumlu bir çevresel etkiye sahip olan enerji tasarruflu özelliklerin kullanılmasını teşvik edin. Rejeneratif asansörün enerji tasarruflu özelliklerini kullanın.KONE, binanın enerji tüketimini azaltmak amacıyla trafik analizi, yüksek performanslı asansörler, ileri insan akışı çözümleri ve eko-etkin özellikler sunar.
Tüm KONE asansörleri rejeneratif tahrik sistemiyle donatılabilir ve potansiyel enerji tasarrufunun kanıtını sunabiliriz.
KONE ayrıca asansörlerimiz ve yürüyen merdivenlerimiz için üçüncü taraflarca verilen ISO 25745 enerji verimliliği sınıfı sertifikaları da sağlayabilir.

KONUT DIŞI BİNALAR (NRB): 2015

Ticari binalar (ofis, perakende ve otel), endüstriyel binalar ve kurum binaları, sağlık tesisleri, laboratuvar binaları ve okullar dahil yeni konut dışı binalar için geçerlidir.

KAYNAK YÖNETİMİ

TEMA
GEREKLİLİKLERKONE NASIL YARDIMCI OLABİLİR?
Sürdürülebilir ürünler
KrediBinanın donatımında kullanılacak kaynak tasarruflu ve çevre dostu ürünlerin belirlenmesini teşvik edin. Çevresel performansın daha üst kademeleri için sertifika alan ürünlerin kullanımında en fazla 2 puan kazanılabilir (ürün başına).KONE'nin sertifikalarının listesi

BİNA ENERJİ PERFORMANSI

TEMA
GEREKLİLİKLERKONE NASIL YARDIMCI OLABİLİR?
Dikey
Taşıma
Verimliliği
Ön koşulAsansörler ve yürüyen merdivenler, AC değişken voltaj ve değişken frekanslı (VVVF) motor tahriki ve uyku modu özellikleriyle donatılacaktır.Tüm KONE asansörleri, tahrik motorunda değişken voltaj ve değişken frekans kontrolü özelliği bulunan tahrik kontrolörü ile donatılır. KONE, müşterinin talebi üzerine eko-etkin çözümler (ör. kabin ışığı ve kabin havalandırması tasarruf modu, hazırda bekleme modu) hakkında teknik kanıt sunabilir.
Aydınlatma
Verimliliği
Kontrolleri
Ön koşulSS 530 : 2014 - Bina Hizmetleri ve Ekipmanlar İçin Enerji Verimliliği Standardı Uygulama İlkeleri, Asansörler ve yürüyen merdivenler için enerji verimliliği standardına uyumda planlama açısından VDI 4707 standardı baz alınabilir. Kurulu ekipmanda enerji tüketimi ölçümleri için ISO 25745 geçerli olabilir.KONE, ISO 25745 ve VDI 4707 doğrultusunda enerji tasarruflu hesaplamalar yapabilir. KONE, özelleştirilmiş enerji performansı raporu da sağlayabilir.
KONE ayrıca asansörlerimiz ve yürüyen merdivenlerimiz için üçüncü taraflarca verilen ISO 25745 enerji verimliliği sınıfı sertifikaları da sağlayabilir.

AKILLI BİNALAR

TEMA
GEREKLİLİKLERKONE NASIL YARDIMCI OLABİLİR?
Dikey
Taşıma
Verimliliği
Ön koşulBir izleme sistemine bağlı, aşağıdakilerin enerji tüketimi verilerini içeren, uzaktan ölçüm özelliği olan alt sistem ölçüm cihazları sağlanacaktır: - Asansör ve yürüyen merdiven (Tüm besleyicilerin toplamı) >50 kVAKONE asansörler, müşteri talebi üzerine, ayrı olarak erişilebilen enerji alt ölçüm cihazlarıyla izlenebilir. Enerji izleme sistemlerinin tüm binanın enerji izleme sistemleri doğrultusunda hayata geçirilmesi gerekir.
KONE, istek üzerine belirli enerji izleme seçenekleriyle 7/24 Bağlı Hizmetler de sunar.

BİNA SİSTEMLERİ PERFORMANSI

TEMA
GEREKLİLİKLERKONE NASIL YARDIMCI OLABİLİR?
Enerji Tasarruflu
Uygulamalar ve
Özellikler
KrediBinanın toplam enerji tüketimini düşürmek için alan iklimlendirme sistemleri ve aydınlatma sistemleri dışında etkin bina sistemleri tasarımını teşvik edin.KONE, binanın enerji tüketimini azaltmak amacıyla trafik analizi, yüksek performanslı asansör, ileri insan akışı çözümleri ve eko-etkin özellikler sunar.

İlgili konular

İletişime geçin

Size nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha detaylı bilgi vermek için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Ekiplerimizden biri en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Sample form


+90


My query is about *|Installing new equipment in a new building|Installing new equipment in an existing building|Repairing or upgrading existing equipment|Maintenance|Other
Equipment/service type *|Elevators|Autowalks|Escalators|Advanced People Flow solutions|People Flow planning|Other

Bu formu göndererek kişisel bilgilerinizin toplanmasını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik politikamızı inceleyiniz.


WELCOME TO KONE!

Are you interested in KONE as a corporate business or a career opportunity?

Corporate site

Would you like to find out more about the solutions available in your area, including the local contact information, on your respective KONE website?

Your suggested website is

United States

Go to your suggested website