KONE ve LEED

Uzmanlığımız ve çözümlerimiz, LEED yeşil bina sertifikası almanıza yardımcı olabilir

KONE ve LEED ile yeni nesil yeşil bina

Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik (LEED), ABD Yeşil Bina Konseyi tarafından geliştirilen, uluslararası alanda kabul gören bir yeşil bina derecelendirme sistemidir.

LEED sertifika sistemi, bina sahiplerinin ve operatörlerinin yeşil bina tasarımı, inşaatı, operasyonları ve bakım çözümlerini tanımlamasına ve uygulamasına yardımcı olur.

KONE, LEED v4 BD+C kredilerine ulaşmak için sizi aşağıdaki şekillerde destekler:

  • Trafik modellerinin ve çözümlerimizin operasyonel ömürleri boyunca enerji tüketimleri ve potansiyel karbon ayak izi azaltımlarının derinlemesine analizi ile sahada enerji tüketimini ve karbon ayak izi oluşumunu azaltmaya yardımcı olur
  • LEED ön koşullarını karşılamanıza yardımcı olarak ve LEED kredilerine ulaşmanıza katkıda bulunan çözümler sunarak

Ayrıca sizi diğer LEED şemaları ve sürümleriyle de destekliyoruz.

Enerji ve atmosfer

GEREKLİLİKLER
TÜR
GEREKLİLİKLERİN AÇIKLAMASIKONE NASIL YARDIMCI OLABİLİR?
Temel işletmeye alma ve doğrulamaÖn koşulBinayı verimli bir şekilde işletmeniz için gerekli bilgileri içeren bir işletme ve bakım planı hazırlayın ve izleyin.
KONE, çözümleri için kullanıcı kılavuzları ve bakım planları sağlayabilir.
Minimum enerji performansıÖn koşulAsansörler açısından zorunlu gereklilikleri karşılayın:
  • Kabin aydınlatması
  • Kabin fanı
  • Hazırda bekleme modu
  • Klima
KONE, gereklilikleri karşılamaya yönelik çözümler tasarlayabilir ve gerektiğinde görsel ve teknik kanıt sunabilir.
Temel soğutucu akışkan yönetimiÖn koşulYeni ısıtma, havalandırma, iklimlendirme ve soğutma (HVAC-R) sistemlerinde kloroflorokarbon (CFC) bazlı soğutucu akışkanlar kullanmayın.KONE ekipmanlarında CFC soğutucu akışkanları kullanılmaz
Enerji performansını optimize edinKrediTeklif verilen binanın enerji tüketimindeki toplam düşüşü referans binayla karşılaştırarak ortaya koyunKONE çözümleri, "İstisnai Hesaplama Yöntemi" uygulandığı takdirde bir projenin enerji simülasyonuna dahil edilebilir. KONE, enerji tasarruflu hesaplamalar sağlayarak bunu destekleyebilir.
Gelişmiş soğutucu akışkan yönetimiKrediMontreal Protokolü'ne erken uyumu destekleyip ozon tabakasının incelmesini azaltırken iklim değişikliğine olumsuz etkilerini en aza indirin.KONE, düşük ozon tüketme potansiyeli (ODP) ve düşük küresel ısınma potansiyeline (GWP) sahip ekipmanlar sağlayabilir

Malzemeler ve kaynaklar

GEREKLİLİKLER
TÜR
GEREKLİLİKLERİN AÇIKLAMASIKONE NASIL YARDIMCI OLABİLİR?
İnşaat ve Yıkıntı Atığı YönetimiÖn koşulBir inşaat ve yıkım atığı yönetim planı geliştirin ve uygulayın.KONE, proje için belirlenen İnşaat Atığı Yönetimi planının gerekliliklerini yerine getirebilir. KONE, kurulum sahalarında atık işleme ve geri dönüşümü için bir dizi kılavuza da sahiptir.
Yapı Malzemesi Bilgilendirme ve Optimizasyon – Çevresel Ürün BeyanıKrediEn az beş farklı üreticiden, Çevresel Ürün Beyanı (EPD) bulunan, kalıcı olarak kurulumu yapılmış en az 20 farklı ürün kullanın.KONE EPD'leri, asansörlerin yaşam döngüsü boyunca çevresel performansı hakkında bilgi verir. Bazı çözümler için üçüncü taraf onaylar mevcuttur. ISO 14025 ve EN 15804 ile uyumlu KONE EPD'leri, EPD hesaplamalarında maksimum puan elde etmeye yardımcı olabilir.
Yapı Malzemesi Bilgilendirme ve Optimizasyon – Ham Madde TedarikiKrediÜrünleriyle ilişkili çıkarma operasyonlarının ve faaliyetlerinin çevresel etkilerini içeren bir raporu kamuya açık şekilde yayımlamış en az beş farklı üreticiden, kalıcı olarak kurulumu yapılmış en az 20 farklı ürün kullanın.KONE, Global Raporlama İnisiyatifi kılavuzlarına uyan bir sürdürülebilirlik raporu sağlayabilir. KONE'nin yıllık raporu, ilgili konuları BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin İlerleme Bildirimi süreci doğrultusunda tarif eder.
Yapı Malzemesi Bilgilendirme ve Optimizasyon – Malzeme bileşenleriKrediSağlık Ürünü Beyanı Açık Standardı doğrultusunda Sağlık Ürünü Beyanları (HPD) bulunan en az beş farklı üreticiden, kalıcı olarak kurulumu yapılmış en az 20 farklı ürün kullanın. HPD, ürün bileşenlerini ve bu bileşenlerle ilişkili tüm sağlık tehlikelerini açıklamak üzere üreticiler tarafından paylaşılan bir belgedir.HPD Açık Standardına uyan KONE HPD'leri, asansörlerin malzeme içerikleri ve bu malzemelerle ilişkili sağlık etkileri hakkında bilgi verebilir. Bazı çözümler için HPD sunarız.

İç ortam kalitesi

GEREKLİLİKLER
TÜR
GEREKLİLİKLERİN AÇIKLAMASIKONE NASIL YARDIMCI OLABİLİR?
Düşük emisyonlu malzemelerKrediEmisyonlar, malzemelerin uçucu organik bileşik (VOC) içeriği ve test yöntemlerine uyumda eşik düzeye ulaşın.*KONE, asansör kabini için uyumlu kaplama malzemesi seçmelerinde müşterilere destek olabilir ve seçilen malzemelerin teknik gerekliliklere uyduğunu kanıtlayabilir. KONE, kurulum sırasında mümkün olan asgari miktarda kimyasal kullanır.
İnşaatta iç hava kalitesi yönetim planıKrediBinanın yapım ve yerleşme öncesi aşamaları için iç hava kalitesi (IAQ) yönetim planı geliştirin ve uygulayın.KONE, proje için belirlenen İç Hava Kalitesi Yönetimi planının gerekliliklerini yerine getirebilir.

*Gereklilikler, projede Seçenek 1 veya Seçenek 2 Bütçe Hesaplama Yöntemlerinden hangisinin izleneceğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

İnovasyon

GEREKLİLİKLER
TÜR
GEREKLİLİKLERİN AÇIKLAMASIKONE NASIL YARDIMCI OLABİLİR?
İnovasyonKrediLEED yeşil bina derecelendirme sisteminde ele alınmamış bir strateji kullanarak ölçülebilir, önemli bir çevresel performans gerçekleştirin.KONE, inovasyon kredileri almak isteyen müşterileri desteklemek için yenilikçi insan akışı çözümlerimiz konusunda uzmanlık ve dokümantasyon sağlayabilir.

İlgili konular

İletişime geçin

Size nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha detaylı bilgi vermek için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Ekiplerimizden biri en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Sample form


+90


My query is about *|Installing new equipment in a new building|Installing new equipment in an existing building|Repairing or upgrading existing equipment|Maintenance|Other
Equipment/service type *|Elevators|Autowalks|Escalators|Advanced People Flow solutions|People Flow planning|Other

Bu formu göndererek kişisel bilgilerinizin toplanmasını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik politikamızı inceleyiniz.


WELCOME TO KONE!

Are you interested in KONE as a corporate business or a career opportunity?

Corporate site

Would you like to find out more about the solutions available in your area, including the local contact information, on your respective KONE website?

Your suggested website is

United States

Go to your suggested website